Łatwy remont / elewacje

Elewacje

Elewacje nie decydują o funkcjonalności czy wytrzymałości budynku, ale niewątpliwie pozytywnie wpływają na estetykę. Tu jednak trzeba pamiętać, że nawet najpiękniejsza i najbardziej starannie wykonana elewacja nie zamaskuje nieodpowiednich proporcji, niewłaściwego układu czy brzydkiej bryły obiektu, dlatego projekt domu trzeba wybierać wyjątkowo starannie.

Dobrze jeśli decyzję o wyglądzie elewacji podejmiemy już na etapie projektowania domu. Nie zapomnijmy jednak, aby oprócz indywidualnych upodobań kierować się przede wszystkim tym, czy dana elewacja pasuje do bryły budynku albo do otoczenia, a także spełnia wymogi techniczne i mieści się w naszym możliwościach finansowych. Oczywiście nasze upodobania estetyczne też są ważne, jednak to nie one powinny mieć decydujący wpływ na naszą decyzję – są bardzo ważne, ale nie najważniejsze.

Najpopularniejszym wykończeniem są oczywiście tynki. Tu mamy do wyboru te tradycyjne, grube i cienkowarstwowe, a także mineralne, silikonowe, akrylowe i silikatowe. Wybór koloru czy faktury tynku jest sprawą indywidualną.Polityka Prywatnosci | ELEWACJE